Dodaj ogłoszenie

PELLEVÉ® – LIFTING BEZ SKALPELA

esteticmedW trosce o młodość skóry, znacznie bardziej doceniamy dziś nieinwazyjność zabiegów, a nowoczesność metod terapeutycznych cechuje coraz rzadsza obecność skalpela. Niechirurgiczny lifting techniką Pellevé®, wykorzystuje w procesie poprawy wyglądu skóry, jej napięcia i elastyczności, energię fal radiowych – technologię, która okazuje się być przełomowa w odmładzaniu.

 

Dlaczego Pellevé®?


Dotychczas wydawało się, że to światło lasera jest najskuteczniejszym sposobem nieinwazyjnego odmładzania, jednak niestety ta metoda często wiąże się z głębokim złuszczaniem naskórka i nierzadko powoduje przebarwienia. Tymczasem dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii fal radiowych, Pellevé® dostarcza tkance energii bez uszkodzenia naskórka.

Zabieg wykorzystuje oryginalne urządzenie Surgitron® Dual RF™ S5 amerykańskiej firmy Ellman, które emituje fale radiowe o wysokiej częstotliwości, wzbudzając podczas styczności ze skórą ciepło wewnątrz tkanek, których temperatura może wówczas wzrosnąć do 45 stopni C – tłumaczą specjaliści z Klinik Bieńkowscy Esteticmed.pl. Taka wartość zwiększa nawet 10-krotnie produkcję kolagenu przez fibroplasty, doprowadzając do obkurczenia zwiotczałych dotychczas włókien i spłycenia średnich oraz delikatnych zmarszczek. Gładsza w rezultacie skóra już po pierwszym zabiegu, będzie w ciągu miesiąca poddana intensywnemu procesowi regeneracji, ponieważ tyle potrzeba czasu do odbudowy kolagenu i pełnego efektu liftingu.

Na czym polega zabieg?


Energia fal radiowych tzw. radiofrekwencja (RF) Pellevé® to dwufazowy system, który podczas zabiegu wykorzystuje  zamrażający żel (Cool-Gel), jaki chłodzi powierzchnię skóry w trakcie jej ogrzewania falami, powodując naprzemienne kurczenie i napinanie włókien kolagenowych.  Zabieg trwa od 45  minut do 1,5 godziny. Jest bezbolesny, a w porównaniu do technik chirurgicznych – nieinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji, dlatego można go zaliczyć do tzw. zabiegów lunchowych. Po całej procedurze, nie ma konieczności specjalnej pielęgnacji czy ochrony skóry. Może wprawdzie wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk, które są naturalną konsekwencją mocno rozgrzanych podczas zabiegu tkanek, jednak  defekt ustępuje w ciągu godziny. U osób z wrażliwą skórą objawy te mogą utrzymywać się do 2 dni.


Skuteczność liftingu Pellevé®


Aby ocenić efekt końcowy potrzeba od 1 do 6 miesięcy – tyle bowiem trwa neokolagenogeneza, czyli wspomniany proces tworzenia nowego kolagenu. Należy jednak pamiętać, że rezultaty pojawiają się stopniowo i utrzymują od kilku miesięcy do kilku lat. Nieinwazyjność metody Pellevé® sprawia, że można ją powtarzać w seriach, a zalecany schemat terapii to 2-4 zabiegów w miesięcznych odstępach. Nie tylko badania kliniczne potwierdzają skuteczność Pellevé®, ale również źródła, w których, dzięki zastosowaniu mikroskopu optycznego i elektronowego, wykazano znaczny wzrost ilości kolagenu w powierzchownych i głębokich warstwach skóry właściwej. I jakkolwiek efekt liftingu z wykorzystaniem radiofrekwencji (RF) jest mniejszy w porównaniu z chirurgicznym, zdecydowanie korzystniejsza jest dla zabiegu Pellevé® jego nieinwazyjność – bez powikłań, bez blizn i bez bólu.

Technologia fal radiowych doskonale poprawia napięcie mało elastycznej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Niweluje powierzchowne zmarszczki i koryguje owal twarzy poprzez usunięcie podwójnego podbródka, zmniejszenie tzw. chomików i korektę opadających kącików ust. Doskonałym uzupełnieniem zabiegów Pellevé® na delikatną skórę twarzy, szyi i dekoltu w Klinikach Esteticmed.pl, będzie również Endermolift oraz zabiegi nawilżające Hydrobalans i Intraceuticals. W celu zwiększenia efektów na ciało, eksperci polecają  natomiast zabiegi Med Contour Medical i Lipomassage – redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu urządzeniem Endermolab.

Artykuł został stworzony we współpracy z kliniką EsteticMed: www.esteticmed.pl

 

Reklama
Bajkowe Chwile Blog ślubny sfs psfs