Dodaj ogłoszenie

Organizujemy wesele w naszym lokalu

para mlodaSezon ślubny trwa praktycznie przez cały rok, jednak to na miesiące letnie przypada największy bum na organizowanie ślubów i wesel. Zorganizowanie wesela może być dobrym pomysłem, ponieważ dzięki temu podniesiemy renomę lokalu i zwiększymy obroty. Jeśli rozważamy opcję stałego organizowania wesel powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które pomogą przygotować nam restaurację na taką ewentualność.
 

Podstawą przygotowania się na przyjęcie gości weselnych jest stworzenie oferty. Ofertę należy umieścić na stronie internetowej, na portalach społecznościowych oraz lokalnie – na banerach, ulotkach itd. Jeśli posiadamy odpowiedni zespół pracowników, który poradzi sobie z obsługą dużego przyjęcia, warto zastanowić się czy nasza sala posiada odpowiednie wyposażenie i walory estetyczne.
 

Każda restauracja posiada swój indywidualny styl i konkretny wystrój, jednak w większości miejsc dzięki dobraniu odpowiednich elementów, można stworzyć wyjątkowy, elegancki wystrój idealny na wesele. O czym warto pamiętać podczas przystrajania lokalu na ten wielki dzień?
 

Stoliczku nakryj się
 

Najpierw należy przygotować stoły jadalne, przy których będą bawili się goście. Stoły mogą być ułożone w różnych koniugacjach, dlatego należy skonsultować ich ustawienie z narzeczonymi. Każdy stół powinien być przykryty obrusem, który będzie wyglądał elegancko i modnie. Nakrycie stołu może być wykonane z różnorodnych materiałów – jednak przede wszystkim powinno być dobre jakościowo i wytrzymałe. Najpopularniejszym kolorem jest oczywiście kolor biały. Obrus powinien być również odporny na zabrudzenia, ponieważ podczas wesela mogą zajść różne, nieprzewidziane sytuacje.
 

Pod obrusem powinien znajdować się podkład chroniący blat stołu przed wysoką temperaturą i uderzeniami. Gorące dania, które będą podawane co kilka godzin, mogą negatywnie wpłynąć na drewno. Podkłady dzięki temu że posiadają warstwę poliuretanu utrzymają obrus w jednym miejscu, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo potraw i dekoracji, które nie zsuną się ze stołów.
 

Poza obrusem i specjalnym podkładem można zakupić falbany do stołów i obrusów plamoodpornych, które będą stanowiły doskonałą ozdobę stolików specjalnych i stołu młodej pary. Każdy stół wygląda bardziej uroczyście, jeśli zostanie przybrany takowym dodatkiem. Falbany mogą być składane na różne sposoby, co znacząco wpływa na ich wygląd. Podczas zakupu podstawowym kryterium wyboru powinna być jakość materiału oraz kolor.
 

Jeśli w naszym lokalu znajdują się stoliki koktajlowe, warto zaopatrzyć się w białe pokrowce, które zwiększą ich atrakcyjność i dopasują do reszty weselnego wystroju. Niewielkie stoliki koktajlowe mogą posłużyć jako element dekoracyjny lub jako stół na księgę gości czy dodatkowe likiery i alkohole.
 

Krzesło z powyłamywanymi nogami
 

Do stołów należy dopasować również krzesła. Najlepiej zakupić do nich specjalne pokrowce dostępne powszechnie w wielu wersjach. Pokrowce mogą być proste lub plisowane, z kontrafałdą lub bez czy nawet dwuczęściowe. Warto wybrać kolor biały lub jego pochodne. Dekorator często dobiera drobne kolorystyczne ozdoby, które dopasowują krzesła do reszty wystroju Sali weselnej.
 

Dekoracje
 

Ostatnim elementem, który powinna zapewnić restauracja, są eleganckie serwety. Stanowią one synonim luksusu i elegancji. Podobnie jak w kwestii stołów i krzeseł jedynym bezpiecznym wyborem jest kolor biały lub ecri. Serwety mogą być składane na różne sposoby, stanowiąc tym samym niepowtarzalną dekorację Sali.
 

Podsumowując
 

Jeśli jesteśmy właścicielami lokalu i nie organizowaliśmy nigdy wcześniej przyjęć weselnych, warto rozważyć zajęcie się taką działalnością zwłaszcza w tych kilku miesiącach, kiedy chętnych jest tak wielu, że dobre i znane sale są zarezerwowane już z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Najważniejsze jest oczywiście dobre jedzenie i profesjonalna obsługa – jednak w dzisiejszych czasach wystrój i dekoracje odgrywają coraz większą rolę. Jeśli nie zaopatrzymy Sali w odpowiednie obrusy i pokrowce, może nie być  ona na tyle elegancka, by zagwarantować nam stały napływ i zadowolenie gości.
 

Artykuł powstał przy współpracy z producentem konfekcji hotelowej i obrusowej Horecatex, który oferuje wszystkie niezbędne tekstylia podkreślające elegancki i wytworny wystrój Sali weselnej. 


sala weselna

Reklama
Bajkowe Chwile Blog ślubny sfs psfs