Dodaj ogłoszenie

Dekoracje ślubne – wykonać samemu czy wybrać gotowe?

Ślubnezakupy.plŚlub i wesele bez odpowiednich dekoracji tracą na uroku, dlatego warto podkreślić tę niezwykłą uroczystość, by zapisała się na długo w pamięci zarówno Pary Młodej, jak i jej gości. Często jednak pojawia się problem – czy dekorację wykonać samodzielnie, czy też może pozostawić kwestię udekorowania sali i kościoła osobom za nie odpowiedzialnym.

Gołąbki, bukiety kwiatów czy obrączki już na stale wpisały się w tło ślubów i wesel – to uniwersalne dekoracje, które można znaleźć praktycznie w każdym domu weselnym. Dodatkowo dochodzą do nich także kolorowe wstęgi, kwiaty i świece na stole, białe obrusy, często balony oraz tiulowe fale pod sufitem. To klasyka, ale nie każdemu odpowiada. Dlatego jeżeli ten jedyny w swoim rodzaju dzień ma być dopięty na ostatni guzik, warto zastanowić się nad dekoracją sali oraz kościoła.

Warto pytać od razu

Nad tym, czy kupować własne dekoracje ślubne i je aranżować, czy też zdecydować się na gotową kompozycję, trzeba zastanowić się już na samym starcie, przy poszukiwaniu odpowiedniej sali oraz selekcji kościoła. Czasami, zwłaszcza w tym drugim przypadku, Para nie ma zbyt wiele do powiedzenia i musi zgodzić się na podyktowane warunki. Na ogół jednak w przypadku sali weselnej można albo zdecydować się na ozdoby oferowane w „pakiecie”, albo też wykonać je we własnym zakresie.

Samodzielna dekoracja - czy warto?

Przygotowanie samodzielnej dekoracji to najlepszy sposób na to, aby zaaranżować przestrzeń zgodnie ze swoim gustem. Coraz większym powodzeniem wśród Młodych cieszą się ozdoby tematyczne, które wymagają zakupienia odpowiednich rodzajów dekoracji – w stylu amerykańskim, śródziemnomorskim, ludowym czy związanym z porą roku lub zainteresowaniami Pary. Oczywiście, to nie tylko dodatkowy koszt, ale również czas, jaki należy poświęcić na dekorację. Najważniejsze to przemyślenie całej aranżacji i przygotowanie projektu. Tutaj warto również skonsultować się z właścicielem czy menedżerem sali, od którego można dowiedzieć się, jakie dekoracje są już dostępne na miejscu i jakie modyfikacje można wykonać osobiście.


Gdzie kupować dekoracje ślubne?


Wybór miejsc z ozdobami ślubnymi i weselnymi jest naprawdę spory. Można dostać je często w kwiaciarniach, sklepach z wyposażeniem wnętrz, ale największy wybór czeka na kupujących w sklepach skoncentrowanych wyjątkowo na tej tematyce – to w nich można zakupić praktycznie wszystko, co potrzebne do dekoracji, nawet najbardziej szalone i unikatowe dodatki. Kwiaty sztuczne, konfetti, balony, materiały, kieliszki ślubne, świece, obrusy, pokrowce na krzesła, stroiki na stoły, girlandy to zaledwie kilka propozycji. Pełna gama kolorów i wzorów dekoracji powoduje, że można stworzyć z nich unikatowe aranżacje.

Szeroką gamą produktów może pochwalić się sklep internetowy Ślubne Zakupy (http://www.slubnezakupy.pl/). To tutaj w jednym miejscu zgromadzono tysiące różnych dekoracji na ślub, wesele, upominków dla gości czy akcesoriów do zabaw weselnych.

Gotowe aranżacje ślubne i weselne

Gdy jednak nie ma się czasu, problemem są ograniczone fundusze czy po prostu liczy się komfort, można zdecydować się na salę, która będzie od razu efektownie udekorowana. Wiele z nich może pochwalić się pięknymi ozdobami, a często sama usługa zawarta jest już w cenie wynajmu sali. Oczywiście, gdy wybiera się taką opcję, warto wcześniej sprawdzić dekorację sali – często fotografie dostępne są na stronach internetowych lub można poprosić o nie właścicieli lub menedżerów.

Decyzję warto zatem podjąć samodzielnie – często gotowe dekoracje nie wymagają już dopracowania poza kilkoma drobnymi detalami. Gdy jednak ten dzień ma być zaplanowany od A do Z, warto pomyśleć o samodzielnej aranżacji sali.
Reklama
Bajkowe Chwile Blog ślubny sfs psfs